Zonic – váš partner pro Apple

iMac 21,5″ Retina 4K, 3,0GHz Intel Core i5, 1TB Fusion Drive

MRT42CZ/A

Naše cena: 45 990,00

Bez DPH: 38 008,26

Velikost

Model

+

Parametry a specifikace

 • technické parametry

 • displej 21,5" Retina 4K, 4096 × 2304 (nativní)
 • rozměry (cm) 45 × 52,8 × 17,5 (hloubka podstavce)
 • hmotnost 5,6 kg
 • procesor 3,0GHz 6jádrový Intel Core i5
 • operační paměť 8 GB 2666MHz paměti DDR4
 • úložiště 1TB Fusion Drive
 • grafická karta Radeon Pro 560X se 4 GB paměti VRAM
 • v krabici iMac, Magic Keyboard, Magic Mouse 2, napájecí šňůra, USB kabel s konektorem Lightning
 • další info

 • záruka spotřebitel 24 měsíců, IČ 12 měsíců
 • distribuce oficiální česká distribuce
Více parametrů

Popis produktu

iMac 21,5″ Retina 4K, 3,0GHz Intel Core i5, 1TB Fusion Drive

Stolní počítač nemusí být ošklivý. Apple iMac 21,5” je toho důkazem. Jedná se o designový počítač typu all-in-one s podporou bezdrátových technologií, takže pracovní stůl bez drátů už nemusí být pouze snem. Jeho displej se 4K rozlišením vás vtáhne do děje na monitoru, ať už se jedná o poutavý film nebo počítačovou hru.

Výkon

Počítače z řady Apple iMac 21,5” mají vždy dost výkonu pro jakoukoliv práci. Kancelář, stříhání videa, úprava fotografií, práce v grafických programech nebo třeba hraní her z AppStore. Tohle všechno iMac zvládá bez potíží. Má dost prostoru na vestavěném úložišti na všechna vaše data. Ve spojení s technologií Fusion Drive je však ještě rychlejší než kdy dřív. A výkonná grafická karta vám dovolí pracovat efektivně v náročných aplikacích, jako například Autodesk, FinalCut, Logic apod., protože využívá grafickou kartu Radeon Pro 560X se 4GB rychlé grafické paměti. Jeho procesor o frekvenci 3GHz opravdu umí vzít za práci, takže se nezalekne ani náročných úkolů

Design

Mezi přední výhody počítačů Apple iMac patří jejich ikonický design. Díky časem ověřené konstrukci počítače all-in-one, tedy vše v jednom, je celý počítač ukrytý v displeji. Nikde tedy nepřekáží nevzhledná krabice a ve spojení s bezdrátovou myší a bezdrátovou klávesnicí (v balení) stačí pro provoz počítače pouze 1 kabel - do elektrické zásuvky. Na stole je tedy pořádek a díky tomu se můžete na svou práci plně soustředit.

Konektivita

Pokud je ale přece jenom potřeba připojit periferie, tak portů je dostatek. Nejvýkonnějším současným rozhraním - tedy Thunderbolt 3 - připojíte širokou škálu periferií, jako například rychlé externí disky, externí 5K monitor nebo dva externí 4K monitory. Pomocí klasických USB 3 portů připojíte další veškeré myslitelné příslušenství, jako například fotoaparát, tiskárnu, skener, flash disky. Pro připojení k drátové síti slouží jeden port Ethernetu, pro zvukový výstup jeden audio jack a také čtečka na paměťové karty. Pro další možnosti připojení slouží Wi-Fi v normě ac a Bluetooth 4.2

macOS

Na počítači iMac 21,5” je z výroby předinstalován operační systém macOS a tento model podporuje jeho nejaktuálnější verzi. Mezi nesporné výhody macOS patří to, že jej vyvýjí Apple na své počítače sám. Je dokonale provázán s dalšími zařízeními jako iPhone, Apple Watch, AirPods a nebo například iPadem, a to až do takové míry, že můžete například na iPadu rozepsat e-mail a dokončit jej na iMacu.