Zonic – váš partner pro Apple

iMac 27″ Retina 5K, 3,0GHz Intel Core i5, 1TB Fusion Drive

MRQY2CZ/A

Naše cena: 54 990,00

bez dph: 45 446,28

Velikost

+

Specifikace produktu

iMac 27″ Retina 5K, 3,0GHz Intel Core i5, 1TB Fusion Drive

Stolní počítač nemusí být ošklivý. Apple iMac 27” je toho důkazem. Jedná se o designový počítač typu all-in-one s podporou bezdrátových technologií, takže pracovní stůl bez drátů už nemusí být pouze snem. Jeho displej s 5K rozlišením vás vtáhne do děje na monitoru, ať už se jedná o poutavý film nebo počítačovou hru.

Výkon

Počítače z řady Apple iMac 27” mají vždy dost výkonu pro jakoukoliv práci. Kancelář, stříhání videa, úprava fotografií, práce v grafických programech nebo třeba hraní her z AppStore. Tohle všechno iMac zvládá bez potíží. Má dost prostoru na vestavěném úložišti na všechna vaše data. Ve spojení s technologií Fusion Drive je však ještě rychlejší než kdy dřív. A výkonná grafická karta vám dovolí pracovat efektivně v náročných aplikacích, jako například Autodesk, FinalCut, Logic apod., protože využívá grafickou kartu Radeon Pro 570X se 4GB rychlé grafické paměti. Jeho procesor o frekvenci 3GHz opravdu umí vzít za práci, takže se nezalekne ani náročných úkolů.

Design

Mezi přední výhody počítačů Apple iMac patří jejich ikonický design. Díky časem ověřené konstrukci počítače all-in-one, tedy vše v jednom, je celý počítač ukrytý v displeji. Nikde tedy nepřekáží nevzhledná krabice a ve spojení s bezdrátovou myší a bezdrátovou klávesnicí (v balení) stačí pro provoz počítače pouze 1 kabel - do elektrické zásuvky. Na stole je tedy pořádek a díky tomu se můžete na svou práci plně soustředit.

Konektivita

Pokud je ale přece jenom potřeba připojit periferie, tak portů je dostatek. Nejvýkonnějším současným rozhraním - tedy Thunderbolt 3 - připojíte širokou škálu periferií, jako například rychlé externí disky, externí 5K monitor nebo dva externí 4K monitory. Pomocí klasických USB 3 portů připojíte další veškeré myslitelné příslušenství, jako například fotoaparát, tiskárnu, skener, flash disky. Pri připojení k drátové síti slouží jeden port Ethernetu, pro zvukový výstup jeden audio jack a také čtečka na paměťové karty. Pro další možnosti připojení slouží Wi-Fi v normě ac a Bluetooth 4.2.

macOS

Na počítači iMac 27” je z výroby předinstalován operační systém macOS a tento model podporuje jeho nejaktuálnější verzi. Mezi nesporné výhody macOS patří to, že jej vyvýjí Apple na své počítače sám. Je dokonale provázán s dalšími zařízeními, jako iPhone, Apple Watch, AirPods a nebo například iPadem a to až do takové míry, že můžete například na iPadu rozepsat e-mail a dokončit jej můžete na iMacu.

technické parametry

displej 27" Retina 5K, 5120 × 2880 (nativní)
rozměry (cm) 51,6 × 65 × 20,3 (hloubka podstavce)
hmotnost 9,42 kg
procesor 3,0GHz 6jádrový Intel Core i5
operační paměť 8 GB (dva 4GB moduly) 2666MHz paměti DDR4
úložiště 1TB Fusion Drive
grafická karta Radeon Pro 570X se 4 GB paměti VRAM
v krabici iMac, Magic Keyboard, Magic Mouse 2, napájecí šňůra, USB kabel s konektorem Lightning

další info

záruka spotřebitel 24 měsíců, IČ 12 měsíců
distribuce oficiální česká distribuce